Kasutus koos fungitsiididega

Albit – see on preparaat, millel on unikaalsed immuunsust tõstvad omadused. Ta omab  kaitse efekti  äärmiselt suure arvu taimehaiguste ennetamiseks.  Ta ei oma võimet tappa haiguse põhjustajaid patogeene, vaid tal on võime tõsta taime immuunsust haiguste vastu- tõsta taime vastupanu võimet nakatumisele.  Tänu sellele   on tema kasutuspraktika olnud äärmiselt edukas.

Esimese ja teise põlvkonna fungitsiidid olid reeglina kahjulikud nii haigus tekitajatele patogeenidele, kui ka taimele endale. Kolmanda põlvkonna fungitsiidid on mürgised ainult haigust tekitavate patogeenidele ja vähe toksilised taimele endale. Nad tungivad ka taime sisemusse hävitades haigustekitajad. Puuduseks on siin aga see, et taimed muutuvad pikapeale immuunseks selliste fungitsiidide suhtes. Neljas põlvkond kujutab endast aga vahendit, mis ei hävita haigustekitajaid patogeene vaid vähendavad nende võimet taime nakatada ning tõstavad taime loomulikku immuunsust. Tänu sellele tegutseb Albit kui laia spektriga süsteemne fungitsiid. Sellesse põlvkonda kuulub ka meie preparaat.

Albiti bioloogiline efektiivsus taimehaiguste tõrjel jääb keskmiselt vahemikku 40 – 80 %. Suurim mõju on tal teraviljadele, suhkrupeedile jne. vaata alljärgnevat tabelit.

Albitit on soovitav kasutada seemnetöötlus lahuses. Siin ta vähendab kemikaalide tekitatud stressi, kiirendab seemnete idanevus ja annab talle kasvuenergiat, tõstab seemne immuunsust haiguste suhtes  ning vähendab seemnete kordusnakkuse võimalust. Juhul kui puhtimisseguga pritsimisel hävitatakse haigusttekitavad patogeenid nõrgeneb tahtmatult ka seemne immuunsus.  Juhul kui mullas paiknevad haigustekitajad patogeenid, siis tekib seemnete kordusnakkuse oht ning eelnev seemnete puhtimine on osutunud kasutuks, sest seemne enda immuunsus on langenud ja ta nakatub uuesti. Et vältida seemne immuunsuse langust/kadumist on kasulik lisada puhtimisvedelikku Albitit. Suviviljale lisatakse 60ml/tonni seemne kohta, taliviljale 100 ml tonni seemne kohta. Albiti kasutamise korral puhtimissegus võib immuunsuse tõus tagada selle,et hilisemat fungitsiididega pritsimist ei olegi vaja.

Kui ikkagi on vajadus kasutada põllul fungitsiide, siis tuleks Albitit lisada pritsimissegule. Saavutame sama efekti, et keemiline fungitsiid võimendub. Ühest küljest hävitatakse haigustekitajad patogeenid ning teisest küljest suurendatakse taime vastupanuvõimet haigustele ja stressidele. Tavalised doosid on 40-60ml/ha kohta, sõltuvalt kultuurist.

Vaata allolevat skeemi, kus on näha Albiti ja fungitsiidi üheaegsel kasutamisel toimuvad  protsessid. 

 

Albiti toime koos keemilise fungitsiidiga